Choć implementacja 2-stopniowej weryfikacji równa się bardzo często z głośnym jękiem użytkowników, którym wydłużyło się proces logowania, to jest to jeden z bardziej ważnych kroków w celu poprawy bezpieczeństwa. Nawet gdy nasz WordPress będzie posiadał najnowszą wersję, a zainstalowane wtyczki, czy szablony, pozbawione zarówno znanych, jak i nieznanych luk, zawsze jesteśmy podatni na tzw atak brute force (algorytm, który opiera się na sukcesywnym sprawdzeniu wszystkich możliwych kombinacji w poszukiwaniu rozwiązania problemu, zamiast skupiać się na jego szczegółowej analizie – źródło: Wikipedia).

Aby zatem poprawić bezpieczeństwo administrowanego serwisu należy zatem z 2-stopniowej weryfikacji. W tym celu polecam wykorzystanie pluginu WordPress Authenticator, którego autorem jest Henrik Schack. Dzięki niemu wykorzystamy token przez Authenticatora od firmy Google.

Poniżej znajdziecie film, który pokazuje różnice pomiędzy tradycyjnym logowaniem (login i hasło), a takim z 2-stopniową weryfikacją (login, hasło i kod z tokena), a także instrukcję instalacji.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ