Nie będzie niczym odkrywczym, gdy powiem że sieć TOR wykorzystywana jest często do rozsyłania SPAMu oraz różnego rodzaju nadużyć. Jeżeli administrujemy stronę mniejszej, czy nawet średniej wielkości firmy i nie współpracujemy z firmami z krajów, które posiadają bardzo restrykcyjną politykę związaną z cenzurą, możemy spokojnie odciąć ruch użytkowników TORa.

Tor (ang. The Onion Router) – wirtualna sieć komputerowa implementująca trasowanie cebulowe trzeciej generacji. Sieć zapobiega analizie ruchu sieciowego i w konsekwencji zapewnia użytkownikom prawie anonimowy dostęp do zasobów Internetu. – źródło: Wikipedia

W blokowaniu pomoże nam plugin o nazwie Tor Blocker stworzony przez zespół Pike, który pracuje już nad podobną wtyczką dla Joomli oraz Drupala. Dzięki pluginowi Tor Blocker możemy umożliwić użytkownikom TORa na takie rzeczy jak:

  • odwiedziny (użytkownicy sieci TOR mogą poruszać się po publicznej części strony),
  • komentowanie (użytkownicy sieci TOR mogą komentować),
  • rejestracja (użytkownicy sieci TOR mogą dokonywać rejestracji na stronie),
  • administracja (użytkownicy sieci TOR mają dostęp do panelu administracyjnego WordPressa),
  • wysyłanie żądań (użytkownicy sieci TOR mogą wysyłać żądania typu POST).

Zrzut ekranu 2015-11-21 o 19.33.04

Dodatkowo, jeżeli nie zezwolimy nawet na odwiedzanie strony osobom korzystającą z sieci TOR możemy wyświetlić zastępczą stronę, wyglądającą domyślnie tak, jak na zrzucie poniżej. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by zmienić jej wygląd modyfikując poprzez panel ustawień wtyczki.

Zrzut ekranu 2015-11-21 o 19.43.24

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ