Audyt bezpieczeństwa strony internetowej

6850Właśnie tyle luk WordPressa i narzędzi niemu dedykowanych stworzonych przez różne podmioty rozpoznano i skatalogowano w ciągu ostatnich 3 lat.

Dlaczego ktoś miałby włamać się na stronę mojej firmy?
Powodów jest sporo i są one nieraz mniej oczywiste. Najpopularniejsze z nich to: wykorzystanie mocy SEO Twojej strony, możliwość zarażenia Twoich odwiedzających szkodliwym oprogramowaniem w celach zarobkowych, wandalizm, a także pozyskanie wrażliwych informacji o Twojej firmie i klientach.

Rosnąca liczba włamań – 2015-2017

Włamania w roku 2015 - 100%
Włamania w roku 2016 - 132%
Włamania w roku 2017 (prognoza) - 198%

Dane pochodzą z badań firmy Google oraz WPhaker

Elementy audytu bezpieczeństwa

Luki w wykorzystywanym systemie strony
Luki w oprogramowaniu firm trzecich
Zagrożenia spowodowane przez Twoich użytkowników
Informacje, które wyjawiasz włamywaczom

Czego dowiem się dzięki audytowi bezpieczeństwa?
Audyt bezpieczeństwa dzielimy na cztery części. Każda z nich zawiera kluczowe informacje o tym, gdzie i jakiego typu błąd występuje oraz w jaki sposób można go załatać.

Jakie informacje uzyskam po zakończeniu audytu?
Podczas przeprowadzania audytu bezpieczeństwa Twojej strony sprawdzimy możliwość użycia wykorzystywanych luk bezpieczeństwa zarówno systemu WordPress, który wykorzystywany jest przez Twoją stronę, jak i oprogramowanie firm trzecich, które wykorzystujesz. Sporządzimy również listę informacji, które Twoja strona udostępnia potencjalnym włamywaczom ułatwiając im atak. Na koniec przyjrzymy się również zagrożeniom, które są spowodowane przez niczego nieświadomych użytkowników strony, czyli autorów wpisów, redaktorów, czy samą firmę pozycjonerską.

Ile czasu trwa wykonywanie audytu bezpieczeństwa?
Czas jego sporządzenia trwa od 3 do 5 dni roboczych.

W jakiej postaci uzyskam raport bezpieczeństwa?
Ze względu na wrażliwość przekazywanych danych raport (w formacie PDF) zostanie dostarczony w postaci silnie zaszyfrowanej. Hasła do jego odszyfrowania zostaną przekazane na jeden z wybranych sposobów za pomocą innych metod.

Ile kosztuje audyt bezpieczeństwa strony internetowej?
Koszu audytu uzależniony jest od wykorzystywanego systemu CMS strony, dlatego jego koszt zostanie uzgodniony po skontaktowaniu się z naszym zespołem.

To dobry moment na audyt bezpieczeństwa Twojej strony

Adres e-mail
kontakt@wphaker.pl

Odwiedź nas na Facebooku
fb.com/wphaker