Jeżeli nie masz ochoty przyczynić się do poprawienia bezpieczeństwa społeczności okołowordpressowej przez znalezienie nowych luk, a jednocześnie chciałbyś spędzić wieczór czując się jak Stanley (haker z filmu Sowrdfish zwerbowany do napisania wirusa umożliwiającego wyciągnięcie z banku prawie 10 miliardów dolarów), czy bohater filmu War Games, który odnalazł backdoora do wojskowego centralnego komputera, powinieneś spróbować jednej z 10 przeglądarkowych gier. Pozwolą one sprawdzić Twoją znajomość nawet podstawowych komend unixowych. Pamiętasz jak połączyć ze sobą 10 plików w jeden, ale o rozszerzeniu TXT, a utworzenie połączenia VPN z serwerem gry nie stanowi dla Ciebie problemu? Jeśli tak, to masz przed sobą nie tylko wieczór przed komputerem, ale również zarwaną nockę.

 1. CTF365

  Gra CTF365 pozwoli Tobie postawić własne serwery, a następnie bronić je przed atakami innych użytkowników. Ta pozycja przeznaczona jest specjalistom od bezpieczeństwa, którzy zainteresowani są podnoszeniem swoich umiejętności ofensywnych oraz administratorów serwerów, którzy mogą sprawdzić czy potrafią się skutecznie bronić. Jeśli jesteś początkujący, CTF365 pozwoli Tobie skorzystać z obrazów serwerów, które będą zabezpieczone w stopniu podstawowym. Zagraj.

 2. OVERTHEWIRE

  Serwis posiada kilkanaście gier, a każda z nich po tyle samo poziomów. Stopień trudności rośnie z każdym kolejnym stopniem, dlatego mimo że pierwsze poziomy sprawdzają użycie w praktyce podstawowych komend unixowych, to kolejne wymagają już odświeżenia sobie nawet bardzo rzadko używanych poleceń. Zagraj.

 3. HACKING-LAB

  Gra Hacking-Lab stworzona z zadań stworzonych na potrzeby European Cyber Security Challenge. Najlepsi gracze mogą bez przeszkód aplikować choćby do Security Compass (świadczący usługi między innymi dla takich firm jak: Aol, Siemens, Adobe i Cisco), który poszukuje swoich pracowników między innymi właśnie w tej grze. Zagraj.

  Zrzut ekranu 2016-07-11 o 19.59.40

 4. IO

  IO zostało stworzone przez twórców netgarage.org, który wykonali także takie gry jak IO64 i IOarm. IO jest najtrudniejsze i dotyka nie tylko szeroko pojętego bezpieczeństwa, ale również AI i VR. W przypadku trudności IO posiada bardzo prężnie działającą społeczność dostępną przez IRC. Zagraj.

 5. HACKTHISSITE

  Myślisz że potrafisz włamać się na stronę internetową? Ta gra jest dla Ciebie. Wykazując się wiedzą z zakresu JS, programowania, Basica oraz wielu innych, możesz udowodnić, że faktycznie nie strasznie są Tobie w większości witryny www. Nie daj się skusić i nie zaglądaj za głęboko na oficjalne forum gry, ponieważ znajdziesz tam bardzo cenne wskazówki dotyczące zastosowanych na stronie zabezpieczeń, co popsuje Tobie zabawę. Zagraj.

 6. W3CHALLS

  Platforma treningowa dla pentesterów może być również bardzo przyjemnym i wciągającym miejscem. Pokaż swoje umiejętności hakowania, crakowania, czy kryptografii i sprawdź się w bardzo realistycznych scenariuszach. Zagraj.

  Zrzut ekranu 2016-07-11 o 20.00.24

 7. EXPLOIT EXERCISES

  Skorzystaj z wirtualnych maszyn i dostarczonej dokumentacji, by pokazać że wykorzystanie takich luk jak: privilege escalation, vulnerability analysis, exploit development, debugowanie i inżynieria wsteczna, to dla Ciebie nic wielkiego. Zagraj.

 8. TRY2HACK

  Jest to jedna z najstarszych gier tego typu. Kolejne poziomy wymagają wiedzy z bardzo różnych gałęzi, a zwiększający się liniowo stopień trudności sprawi, że już po kilku poziomach zaczniemy drapać się w głowę. Zagraj.

 9. ENIGMA GROUP

  Znajdziesz tutaj ponad 300 zadań, które związane są głównie z 10 najpopularniejszymi exploitami według fundacji OWASP. Prawie 50-tysięczna społeczność skupiona wokół tego serwisu sprawia, że regularnie tworzone są konkursy dla użytkowników, co sprawia że chętnie się tutaj wraca. Zagraj.

 10. ROOT ME

  Szukasz ponad 200 zadań w 50 różnych środowiskach, które pozwolą Tobie poćwiczyć umiejętności na różnych poziomach trudności? Doskonale trafiłeś. Root Me to wisienka na torcie i moim zdaniem zapewni najwięcej rozrywki każdemu, kto nie traci zapału, gdy dziesiąty raz z rzędu jego pomysły okażą się nietrafione. Co bardzo ciekawe, rozwiązań zadań jest ponad 6 razy więcej, niż samych zadań 🙂 Zagraj.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ